Sesi Güzelleştirmenin Yolları Nelerdir?

0
16 views
Sesi Güzelleştirmenin Yolları Nelerdir?
Sesi Güzelleştirmenin Yolları Nelerdir?

Ses tonunu güzelleştirmek ve diksiyonunu iyileştirmek isteyenler doğal yöntemler ve egzersizler yardımıyla ses güzelleştirme uygulamalarından yararlanabilirler.

Ses Güzelleştirme

Şarkı söylerken sesinin daha hoş çıkmasını isteyenler yada ses tonunu iyileştirerek insanlar üstünde daha etkin bir izlenim teslim etmek isteyenler basit birkaç egzersiz yardımıyla daha güzel bir ses tonuna kavuşabilirler.

 

Sesi Güzelleştirme Yöntemleri

Ses Güzelleştiren Karışım

Zencefil Nar çiçeği Hibuskus Adaçayı

Yukarıda yer alan malzemeleri eşdeğer miktarda bir araya getirip sırça kavanozda karıştırıp ağzını kapatın. Günde 1 fincan kaynar suyun içine atıp demleyin ve için.

 

Ses Tellerine İyi Gelen Karışım

Zencefil çayı 1 çay kaşığı bal

Zencefil çayının içine 1 çay kaşığı bal ilave edin ve şeker eklemeden için. Ses tellerinize iyi gelecektir.

 

Yüksek sesle konuşmak ve haykırmak ses kısıklığı problemine yol açabiliyor. Ses kısıklığını durdurmak için bol miktarda su tüketmeniz gerekmektedir. Menekşe yağı ile gargara yapmak, ses kısıklığına iyi kazanç ve sesinizin güzelleşmesini sağlar. Bir cezve içerisinde turp kaynatıp suyu ile gargara yerine getirmek sesinizi açar ve daha hoş bir ses tonuna kavuşmanızı sağlar. Düzensiz uyku, ses kısıklığı ve sesin bozulmasında manâlı bir etkendir. Düzenli uyku güzel bir sesin anahtarıdır. Yemek yerken fazla çiğnemeden yutmak ses kısılmalarına neden olabilir. Toz, küf yada kimyasal maddeler yer alan ortamlarda bulunmamaya itina gösterin. Stresli olduğunuz dönemlerde konuşmamaya çalışın. Içten şekilde nefes alıp verin. Sıhhat sorunları için kullandığınız bir takım ilaçlar ses tellerine olumsuz etkiler yapabilir. Süt ürünleri, içki, akarsu ve kahve olası olduğu kadar eksik tüketilmeli ve bitki çayları tercih edilmeli. Şamatacı ortamlarda konuşmaya çalışıp ses tellerinizi zorlamayın. Soluduğunuz havanın nemli olmasına dikkat edin.

Ses kısıklığı problemi yaşıyorsanız Ses kısıklığında neler yapılmalı konumuzu ziyaret ederek data sahibi olabilirsiniz.

Sesi Güzelleştirmenin Yolları Nelerdir?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here