Home / Genel Sağlık / Ortopedik Sağlık / Kol çıkmasının belirtileri nelerdir?
Kol çıkmasının belirtileri nelerdir?
Kol çıkmasının belirtileri nelerdir?

Kol çıkmasının belirtileri nelerdir?

Darbeler, çarpmalar, kazalar ya da hastalıklar neticesinde kısacası kolun mütenevvi sebeplerden zarar görmesi sonucunda yuvasından çıkması ya da yer değiştirmesi olayına kol çıkması denmektedir. Kol çıkması anında kişide farklı alanlara yönlendirilmiş belirtiler…

Darbeler, çarpmalar, kazalar veya hastalıklar neticesinde kısacası kolun mütenevvi sebeplerden hasar görmesi sonucunda yuvasından çıkması ya da yer değiştirmesi olayına kol çıkması denmektedir. Kol çıkması anında kişide dağıtılmış belirtiler husule gelmekte ve bunun yanı sıra hasta kolunu kullanamayacak durumda olmaktadır. Şişkinlik, sancı ve ekimoz kol çıkmasından görülen belirtiler olurken, bunların yanı sıra kol çıkmasında şu belirtilerde husule gelmektedir.

Kol çıkması belirtileri

Kol çıkmasının belirtilerinden ilki, kişinin çıkık olanı kolu tek bir pozisyonda tutabiliyor olmasıdır. Omuz bölgesinden çıkmış olan kol, öteki kola kadar daha uzun bir hal alır ve omuz yuvarlağı kaybolur. Birey böyle bir durumda diğer eliyle dirseğinden tutarak koluna yardım olmaya çalışır. Bir diğer kol çıkığı belirtisi ise, kişinin kolunu hareket ettirememesidir. Kol takılı kalır ve elastikiyet bir dirençle karşılaşır. Kol çıkmasından belirsizlik ettiğiniz durumda bilirkişi bir hekime gitgide artarak muayene olmalısınız.

Nörovasküler muayene ve radyolojik tahlil ardından kol çıkması için gerekli tedavi metodu bilirkişi hekim tarafından uygulanacaktır. Hatalı bir harekette bulunmaz daimi sorunlara yol açabilir. böylece uzmandan yardım almayı seçim edin ve kimseye kolunuzu tedavi etmesi için dokundurtmayın.

Kol çıkmasının belirtileri nelerdir?

About sagliklab

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir