Home / Aile Sağlığı / Anne ve Çocuk Sağlığı / İkiz bebekler nasıl emzirilir?
İkiz bebekler nasıl emzirilir?
İkiz bebekler nasıl emzirilir?

İkiz bebekler nasıl emzirilir?

Adi olarak epeyce sıkıcı ve itina isteyen bir şart olan bebek bakımında bilhassa ikiz bebek annelerini büyük bir üzüntü içinde olur. Çünkü doğal olarak bir bebeğin bakımı ne dek zordur…

Alışılagelmiş olarak epeyce yorucu ve itina isteyen bir durum olan bebek bakımında bilhassa ikiz bebek annelerini büyük bir üzüntü içinde olur. Çünkü doğal olarak bir bebeğin bakımı ne değin zordur ve buna, bir bebek daha eklenince iki bebeğe aynı anda bakmak haliyle daha da sıkıcı oluyor. İkiz anneleri en çok da bebekleri emzirirken bıkkınlık yaşarlar. Bebek emzirmeyi anne olmuş her kadın çok iyi bilir, ancak ikiz bebek emzirmesini bilen kadınların sayısı azdır. bu nedenle birincil kez ikiz bebek annesi olacaklar ya da olmuşlar için ikiz bebek emzirme konusunda bilgiler paylaşacağız.

İkiz bebek emzirmenin mütenevvi yolları vardır. bunlardan ilki, annenin her iki bebeği aniden emzirmesidir. Yani bir göğsü ile A bebeği emzirirken, diğer göğsü ile de B bebeği emzirebilir. Bu usul epeyce pratiktir. Bu Nedenle bebekler benzer anda, benzer değerlerde süt emmiş olurlar.

Bir öteki ikiz bebek emzirme yöntemi ise bir bebeği tek başına emzirmedir. Bu esna da diğer bebek ya uyutulur veya anne boş kalan eli ile onunla bir şekilde ilgilenir. Bu ilgilenme bebekle söylev, ona arada bir laflar atma veya manâsız kalan eli ile öteki bebekle şakalaşmak ve oynamaktır.

İkiz bebekler nasıl emzirilir?

 

About sagliklab

Check Also

Bebeğin ateşi yükselince renk değiştiren tulum

Bebeğin ateşi yükselince renk değiştiren tulum

Hangi anne ve baba çocuğunun üstün zekalı olmasını istemez ama? Her konuda bilgi sahibi olması, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir