Home / Yaşam / Evde alerji yapan şeyler nelerdir?
Evde alerji yapan şeyler nelerdir?
Evde alerji yapan şeyler nelerdir?

Evde alerji yapan şeyler nelerdir?

Evde alerji yapan şeyler neler evde alerjiye yol açan şeyler evde alerji yapan eşyalar alerji nedenleri alerjinin sebepleri evde alerji nedenleri evde alerji sebepleri hakkında bilgilenmek için sagliksiteniz.com ekibi sizler…

Evde alerji yapan şeyler neler evde alerjiye yol açan şeyler evde alerji yapan eşyalar alerji nedenleri alerjinin sebepleri evde alerji nedenleri evde alerji sebepleri hakkında bilgilenmek için sagliksiteniz.com ekibi sizler için araştırdı.

Evde alerji yapan şeyler

Vücudumuzu koruyan bağışıklık sistemimizin bazı maddelere karşısında fazla sağduyu olması, alerji hastalıklarının meydana gelme nedenidir. Alerjik rinit, alerjik astım, alerjik dermatit, alerjik konjuktivit vs. böylece fazla alerjik hastalıklar ise evde alerji yapan şeyler nedeniyle tetiklenmektedir.

Hem solunum ayrıca de bağlantı yoluyla vücuda giren alerjenler, hapşırma, burun akıntısı, burun tıkanıklığı, genizde kaşıntı veya geniz sızıntı gibi şikayetler yaşatırlar.

Özellikle da güz ve ilkbahar aylarında mevsimsel alerji şikayetleri yaşamaktayız. Evde alerji yapan şeyler hakkında bilgi edinirsek, mevsimsel şikayetleri de, kronik şikayetleri de önleyebilir ve daha sağlıklı bir hayat sürdürebiliriz. Evde alerjiye yol açan şeylerin başında halılar geliyor.

Halıların hijyenine özen göstermemek alerjik reaksiyonların husule gelme nedenidir. Koltuk altları, perdeler, pencereler, çarşaflar, yatak örtüleri, yatak pedi gibi evde o kadar çok alerjiye sebep olmaktadır. Hele ancak banyoların sürekli nemli ve ıslak olması bakterileri çoğalmasına ve küflerin oluşmasına zemin hazırlar. Küvet, duş perdesi ve klozetler evde alerji yapan şeylerdir. Evcil hayvanlarda evde alerji nedenleridir.

Evde alerji yapan şeyler nelerdir?

About sagliklab

Check Also

Yapay genle kanser tedavisi umudu

Dünya ölümsüzlüğün sırrını arıyor

Dünya ölümsüzlüğün sırrını arıyor. Rusya’dan ABD’ye çoğu ülkeden bilim adamları, uzun yaşamın hatta ölümsüzlüğün sırrını …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir