Home / Yaşam / Erkeklerde hormon tedavisi nasıl yapılır?
Erkeklerde hormon tedavisi nasıl yapılır?
Erkeklerde hormon tedavisi nasıl yapılır?

Erkeklerde hormon tedavisi nasıl yapılır?

Erkeklere hormon tedavisi erkeklere hormon tedavisi erkeklere hormon takviyesi erkeklere hormon tedavisi nasıl uygulanır erkekler için hormon tedavisi erkeklerde hormon tedavisi nedir ve nasıl yapılır sizler için sagliksiteniz.com ekibi araştırdı….

Erkeklere hormon tedavisi erkeklere hormon tedavisi erkeklere hormon takviyesi erkeklere hormon tedavisi nasıl uygulanır erkekler için hormon tedavisi erkeklerde hormon tedavisi nedir ve nasıl yapılır sizler için sagliksiteniz.com ekibi araştırdı.

Erkeklerde hormon tedavisi

Erkeklik hormonu olan testosteron alışılagelmiş sınırın altına düştüğü zaman bunalım, yürek hastalığı, diyabet, cinsel istekte azalma, anemi, sıcak basma ve terleme gibi şikayetlere ve sağlık sorunlarına niçin olmaktadır. Nasıl ama kadınlarda östrojen hormonu ilerleyen yaşla birlikte azalıyor ve kadınlar menopoz dönemine giriyorsa, erkeklerde de andropoza girme laf konusudur.

İlerleyen yaşlarda testosteron hormonunda eksiklik olması adi karşılanır; oysa bu sorun genç yaşta meydana gelmiş ise, sorunun ciddi bir şekilde tedavisi yapılmalıdır. İlerleyen yaşta da olsanız gerçi hormon tedavisi görerek yaşanan şikayetleri en aza indirmelisiniz.

Erkeklerde testosteron hormonu tedavisinde bu hormon vücuda enjekte edilebileceği gibi, jöle şeklinde hazır edilip parçalar halinde cilt ya da ağız yoluyla da verilmektedir. Testosteron hormonu eksikliği süre zorlama kayıpları da meydana geliyor. Testosteron hormonu eksikliği bulunan erkeklere hormon tedavisi uygulandığında kasla güçleniyor ve yürüme daha da kolaylaşıyor. Testosteron tedavisi ile somut baskı artabilir, prostat kanseri riski azalabilir.

Erkeklerde hormon tedavisi nasıl yapılır?

About sagliklab

Check Also

Yapay genle kanser tedavisi umudu

Dünya ölümsüzlüğün sırrını arıyor

Dünya ölümsüzlüğün sırrını arıyor. Rusya’dan ABD’ye çoğu ülkeden bilim adamları, uzun yaşamın hatta ölümsüzlüğün sırrını …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir