Home / Aile Sağlığı / Anne ve Çocuk Sağlığı / Bebek emzirenler yeşil çay içebilir mi?
Bebek emzirenler yeşil çay içebilir mi?
Bebek emzirenler yeşil çay içebilir mi?

Bebek emzirenler yeşil çay içebilir mi?

İdeal kilo oranının kat ve kat üstüne çıkma durumu olan obezite, günümüzde sık yaşanan problemler arasında yer alırken obezitenin görülme yaşının düşmesi de bu rahatsızlığın ne değin önemli olduğunun göstergesidir….

İdeal kilo oranının kat ve kat üstüne çıkma durumu olan obezite, günümüzde sık yaşanan problemler arasında yer alırken obezitenin görülme yaşının düşmesi de bu rahatsızlığın ne dek ciddi olduğunun göstergesidir. Önceleri yetişkinlerde çoğunlukla yaşanan bu sorun günümüzde artık çoğu çocuklarda da meydana gelmektedir. Yeni yetişme döneminde olan çocukların obezite olmasının en büyük nedeni, baştan savma ve sağlıksız gıda olduğu kanıtlanmıştır.

Obezite yaşının düşmesinde yaşanan en büyük etkenin baştan savma ve sağlığa zararlı beslenme olduğunu ortaya çıkartan uzmanlar, obezitenin çocuklarda görülmesi ile ilgili ebeveynleri suçlamaktalar. Çünkü çocuğunun beslenmesi ile yeteri kadar ilgilenmeyen anne ve babalar bu durumun en büyük suçluları. Çocukları abur cuburdan uzakta yakalamak, beslenmelerini kayıtlı saatlerde yaptırmak, dinç beslenmeyi alışılmışlık haline getirmek ebeveynlerin görevleridir. Çocuk ile beraber ebeveynlerinde dinç besin alışkanlıklarının olmaması obezitenin daha fazla karşımıza çıkacağını gösterir.

Obezite benzer vakit ırsi bir hastalıktır. Anne ya da babasında veya her ikisine obezite problemi olan çocukların obezite olma riskleri bulunur. Keza şeker hastası olan anne ve babanın çocuğunun da obez doğma riski olduğu söylenebilir.

Çocuklarda obezitenin nedenleri

 

About sagliklab

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir